אבטחת מידע/פישינג: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
{{אבטחת מידע}}
==פישינג==
פישינג (מאנגלית: phishing), או בעברית, "דיוג" ו"רום יעקב", היא טכניקה לגניבת מידע מהגולש. המידע הזה יכול להיות סיסמאות, כרטיסי אשראי, או כל מידע אחר שאתם מוסרים לאתרים שאתם סומכים עליהם. בקצרה, יוזם מתקפת הפישינג (phishing attack) יוצר אתר שמתחזה לאתר שאתה מכיר וסומך עליו.
 
המטרה בדר"כ היא לגנוב מידע אישי עליך כדי למכור אותו, או לגנוב ממך כסף.
 
* אתה תכנס לאתר שאתה סומך עליו, למשל האתר של הבנק שלך. בפועל, אתה תכנס לאתר שמתחזה, ולמעשה רק נראה כמו האתר של הבנק שלך. כשתקליד את הסיסמא שלך, האתר המתחזה יגנוב אותה, וישלח אותה ליוזם מתקפת הפישינג. התוצאה - אם מדובר בסיסמא לבנק שלך, עלולים לגנוב לך כסף.
* סוס טרויאני שיהיה על מחשבך, יהפוך את מחשבך לשרת ממנו מתבצעות מתקפות פישינג. התוצאה כאן היא לא יותר נעימה - העניין יכול להדרדר למפגש עם המשטרה. זה הכל בולשיט. '''<big>רום שקד אחראי להכל</big>
'''
 
תמיכה בהצגת זהות האתר קיימת החל מ-Firefox 3 ו-Internet Explorer 7.
 
לא כל אתר תומך באימות הזהות שלו באופן כזה. שימו לב אם האתר שאתם משתמשים בו תומך בזיהוי מורחב. אם כן, הקפידו לוודא זאת בכל גלישה לאתר, באמצעות הפס הירוק. (רום קרלינר הוא סיני)
 
עבור משתמשי אינטרנט אקספלרור, קראו הסבר על [https://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/ie/ev/default.mspx אימות מורחב באקספלורר].
משתמש אלמוני

תפריט ניווט