חלומות צלולים/בדיקת מציאות

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בזמן חלום הכל נראה מציאותי לחלוטין, אפילו כשמתרחשים סביבך דברים מוזרים ומאד חסרי הגיון אתה כלל לא מעלה בדעתך שאתה בעצם חולם! אם כך, נשאלת השאלה כיצד תדע בזמן החלום שאתה חולם?? התשובה - "בדיקות מציאות".

"בדיקות מציאות" הן בדיקות אותן תבצע בזמן חלום ובעזרתן תבין שאתה בעצם חולם, בכך תהפוך חלום רגיל לחלום צלול מלא. על מנת שתזכור לבצע את בדיקות המציאות בזמן חלום עליך לשאול את עצמך מספר פעמים רב במשך היום "האם אני חולם?" ואז לבצע אותן, עליך לבצע את בדיקות המציאות בכל פעם שתיזכר בכך במהלך היום, השתדל לבצע אותן לפחות פעם בשעה עגולה או אפילו כל חצי שעה במשך כל היום. הכלל הוא פשוט, ככל שתבצע יותר בדיקות מציאות במשך היום כך יגבר הסיכוי כי תזכור לבצע אותן גם בזמן חלום, זה רק עניין של זמן עד שהדבר יקרה, בדרך כלל הדבר יתרחש בתוך 5 - 3 שבועות של אימון אך יכול גם לקחת ימים בודדים בלבד!

ככל שתבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר במשך היום כך יגבר הסיכוי שתבצע אותן יום אחד גם תוך כדי חלום! השיטה מבוססת על כך שבזמן חלום אתה מבצע בסופו של דבר פעולות אותן אתה רגיל לבצע פעמים רבות במשך היום כשאתה ער.

דרך טובה בעזרתה תזכור לבצע את בדיקות המציאות היא שימוש בסימן מסוים אשר יזכיר לך שעכשיו הזמן לבצע אותן, לדוגמה בכל פעם בה תסתכל על כף ידך השמאלית, או בכל פעם שתיתקל בחפץ מסוים, יש כאלה שאף רושמים על גב כף היד את האות "ב" שהיא קיצור של "בדיקות מציאות" כך שיזכרו לבצע את בדיקות המציאות בכל פעם שיבחינו באות הרשומה על כף ידם. אם הצלחת לזהות "עוגנים" בחלומותיך (ראה פרק "יומן חלומות") השתמש גם בהם כסימן לביצוע בדיקות מציאות - אם לדוגמה בחלק גדול מחלומותיך אתה פוגש חבר מסוים שלך אז בכל פעם שתפגוש אותו עליך לבצע בדיקות מציאות!

הנה מספר המלצות נוספות לדברים אשר יזכירו לך לבצע בדיקות מציאות רבות במשך היום, תוכל לבחור אחד מהסימנים או לשלב כמה מהם יחד:

  • בכל פעם שאתה נכנס או יוצא מחדר.
  • בכל פעם שאתה שותה (מים, מיץ, תה, מילקשייק...)
  • בכל פעם שאתה מתישב או קם
  • בכל פעם שאתה רואה את ידיך.
  • בכל פעם שאתה מתבונן במראה.
  • בכל פעם שאתה מתעורר.
  • בכל פעם שאתה חושב על חלומות צלולים.
  • בכל פעם שאתה נכנס או יוצא מהבית.
  • בכל פעם שאתה מתחיל או מסיים לעשות דבר מה, לדוגמה בכל פעם שאתה נכנס או יוצא ממכונית, בכל פעם שאתה מתחיל ללכת למקום מסוים או מגיע למקום מסוים, בכל פעם שאתה מתחיל לאכול או מסיים לאכול, בכל פעם שאתה נכנס או יוצא מבניין, בכל פעם שאתה מכניס או מוציא משהו מתוך תיק, בכל פעם שאתה מדליק או מכבה טלוויזיה רדיו או מחשב, בכל פעם פותח ספר או סוגר ספר, בכל פעם שאתה מתחיל או מסיים להכין שיעורים, בכל פעם שאתה מתחיל או מסיים נסיעה, בקיצור - בכל פעם שאתה מתחיל או מסיים לעשות דבר כלשהו.

ועוד ועוד... תוכל כמובן להמציא סימנים רבים נוספים משלך.

לעולם אל תנסה לבצע פעולות דרמטיות כמו לנסות לקפוץ מהחלון ולעוף לפני שתהיה בטוח במיליון אחוז שאתה באמת חולם!!! נסה קודם כל לבצע פעולות "פשוטות" יותר כמו לדוגמה לגרום לחפץ מסוים לעלות ולרחף באוויר וזאת על מנת לוודא שאתה באמת חולם ולמנוע אפשרות של תאונה מצערת! הערה זו נראית לך עכשיו מוזרה ואולי אפילו מעט מגוחכת אך כשתתחיל לזכור את חלומותיך בצורה טובה ומפורטת תתחיל להבין עד כמה באמת דברים נראים מציאותיים וראליסטיים בזמן חלום וכמה קל להגיע למצב של בלבול במיוחד כשקורים לך דברים מוזרים בזמן שאתה ער.

דרך אגב, אם חשבת לצבוט את עצמך על מנת לדעת אם אתה חולם - השיטה לא עובדת, אתה פשוט תרגיש את עצמך ניצבט אך לא תתעורר ולא תוכל לדעת שזה חלום.

מבחן ההיגיון[עריכה]

הבט סביבך ושאל את עצמך "האם יכול להיות שאני בעצם חולם עכשיו? האם יש כאן משהו מוזר? האם יש כאן משהו לא הגיוני? מה בכלל המקום הזה שאני נמצא בו והאם הגיוני שאהיה כאן?"... אל תמהר להגיד "זה לא חלום" ולהמשיך בעיסוקיך! בדוק היטב את המתרחש סביבך וראה אם אתה מבחין בדברים יוצאי דופן! במידה ותמהר לתת תשובה שלילית באופן אוטומטי, אתה תענה את אותה התשובה גם בזמן החלום ותפספס!

זוהי בדיקת מציאות מצוינת בעיקר אם בחלומותיך מתרחשים בדרך כלל דברים מוזרים וחסרי הגיון, דבר שנכון עבור רוב האנשים.

מבחן הקריאה[עריכה]

אחת הטכניקות הטובות והאפקטיביות ביותר על מנת לדעת אם אתה חולם - הבט סביבך ומצא דבר מה הניתן לקריאה (שלט רחוב, שלט פרסומת, שורה מעיתון...) הבט בטקסט וקרא שורה אחת ממנו, הסר את מבטך למספר רגעים ואז חזור וקרא שוב. בצע בדיקה זו 3 - 2 פעמים, אם אתה חולם הטקסט ישתנה בכל פעם שתחזור ותביט בו, כלומר בכל פעם תקרא משהו אחר!

מחקרים מראים שבזמן חלום הסיכוי שהטקסט ישתנה בבדיקה בודדת (קריאה, הסרת מבט וקריאה חוזרת) הוא 75% והסיכוי שישתנה תוך שני ניסיונות כ- 95%, אם הטקסט משתנה, נראה לא נורמלי או חסר משמעות - סביר להניח שאתה חולם... תהנה!!!

התברר שמשום מה השיטה עובדת בצורה הטובה ביותר ע"י קריאת השעה בשעון דיגיטלי, כאשר תסתכל לדוגמה בשעון היד הדיגיטלי שלך בזמן חלום תראה שהספרות בו מתחלפות בצורה מאד מוזרה ובמקום לספור כרגיל... 26 ,25 ,24 ,23 הן יספרו לדוגמה... 11 ,59 ,5 ,18 ,23 או שהן יספרו אחורה במקום קדימה, הן גם יתחלפו במהירות איטית או מהירה מהרגיל ובנוסף לכך כשתנסה לתפעלו תראה שהוא אינו פועל בצורה תקינה (לדוגמה השעון לא יצפצף בזמן לחיצה על כפתור וחלק מהפונקציות בו כמו סטופר לא יעבדו כראוי). בכלל התברר כי מכשירים חשמליים אינם פועלים בדרך כלל כראוי בזמן חלום, כשתנסה להפעיל לדוגמה את המחשב האישי שלך בזמן חלום אתה עשוי להיתקל בתופעות מוזרות כמו טעינת מערכת הפעלה השונה מזו המותקנת אצלך באמת במחשב, הופעה מסתורית של ספריות חדשות או משחקים חדשים ומוזרים אשר כלל לא היו במחשב לפני כן או קבלה של הודעות שגיאה מוזרות!

מבחן מפסק האור[עריכה]

מצא מפסק אור ושנה את מצבו מספר פעמים, בזמן חלום תבחין מיד בחוסר התאמה בין מצב הכפתור למצב האור בחדר, יתכן שתשנה את מצבו מספר פעמים אך האור יישאר דלוק!

מבחן הזיכרון[עריכה]

חזור אחורה בזיכרונך ובדוק אם יש חוסר עקביות בזיכרונך, שאל את עצמך כיצד הגעתי לכאן ומה מעשיי כאן, אם אתה נוכח לדעת שהזיכרון האחרון שלך הוא מלפני שעה או שעתיים לכל היותר, תוכל להניח כמעט בוודאות כי אתה חולם.

מבחן המראה[עריכה]

מבחן מציאות מצוין אך עלול גם להיות די מפחיד, מצא מראה והבט בהשתקפותך תוך שאתה שואל את עצמך "האם אני חולם?" כשתבצע בדיקה זו בזמן חלום תגלה כי הדמות המשתקפת במראה היא של עצמך בזמן אחר (צעיר או זקן יותר) או אף של מישהו אחר לגמרי, כמו כן תראה חוסר התאמה בין תנועותיך שלך לבין תנועותיה של הדמות במראה.

מבחן התעופה[עריכה]

עוד בדיקה מאד אפקטיבית, ראה אם אתה מסוגל לעוף או לרחף מעט מעל הקרקע, אם כן אז התשובה ברורה... אתה חולם!

מבחן המוצקות[עריכה]

נסה לדחוף אצבע לתוך דבר מוצק כל שהוא (לדוגמה קיר) תוך אמונה פנימית שאתה אכן מסוגל לכך, בזמן חלום בסופו של דבר אכן תצליח.

מבחן כוח המשיכה[עריכה]

זרוק חפץ כל שהוא לאוויר והבט בו כשהוא נופל חזרה ארצה, בזמן חלום לא רק שהוא לא יציית כראוי לכוח המשיכה אלה שגם תוכל לשלוט עליו באמצעות מחשבותיך.

מבחן תשאול דמויות[עריכה]

גש לאחד האנשים / דמויות לידך ושאל "האם יתכן שזה בעצם חלום ?", במציאות אנשים יענו לך שאתה "לא שפוי" או משהו דומה... בחלום לעומת זאת אנשים מיד יכחישו, יתעלמו ממך או פשוט יגידו לך שזה אכן חלום והם רק חלק ממנו...

בדיקת המציאות המומלצת ביותר היא "מבחן ההיגיון", זוהי בדיקת מציאות קלה ופשוטה אותה אתה מבצע בראשך והיא אורכת מספר שניות בלבד, הבעיה עם השיטות האחרות שלא תמיד הן יעבדו, לא תמיד תצליח לעוף בזמן חלום, להעביר אצבע דרך קיר או למצוא טקסט לקריאה, לכן מומלץ שתתאמן בעיקר על בדיקה פשוטה וקלה זו.