אתה יכול לרפא את חייך

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תוכן עניינים


אתה יכול לרפא את חייך מאת לואיז ל' היי

סיכום מהדורה ראשונה בעברית 1994. מאנגלית יעל שינלד בהוצאת אור עם.

אודות לואיז היי

לואיז היי (‏8 באוקטובר 1926 - 30 באוגוסט 2017) סופרת אמריקאית שכתבה ספרים העוסקים בתחום של גוף ונפש. נולדה בשם הלן ורה לוני בלוס אנג'לס למשפחה ממעמד נמוך. בהיותה ילדה קטנה אמה נישאה לגבר אחר, נישואין שכללו אלימות במשפחה מצד האב החורג כלפי אשתו ובתה הקטנה. בהיותה בת 5, נאנסה היי על ידי שכן. בגיל 15 היא פרשה מהלימודים בבית הספר התיכון מאחר שהרתה. ביום הולדתה ה-16 ילדה בת, אותה מסרה לאימוץ.

מיד אחרי זה, עברה היי לשיקגו, שם עבדה בעבודות מזדמנות. לאחר מכן, ב-1950 עברה לניו יורק, שם החלה לדגמן, ועבדה עבור מעצבי אופנה בעלי שם, כגון ביל גלס, אולג קאסיני ופאולין טריג'ר. בשנת 1954 היא נישאה לאיש עסקים אנגלי בשם אנדרו היי, אך לאחר 14 שנים של נישואים הוא עזב אותה לטובת אישה אחרת.

בתחילת שנות ה-70 היא הצטרפה לכנסיית First Church of Religious Science, שם נחשפה לעולם הרוחניות והניו-אייג'. עיקרון בסיסי באמונת הכנסייה היה הכוח הטרנספורמטיבי של חשיבה חיובית, ובזה החלה היי להתמקד. היא התחילה לעבוד כמתרגלת שיטת המחשבה של הכנסייה, והובילה סדנאות כדי לעזור לאנשים לשנות את נסיבות חייהם ואף לרפא את עצמם ממחלות באמצעות חשיבה חיובית.

בשנת 1977 היא אובחנה כסובלת מסרטן צוואר הרחם. היא הסיקה שהדברים שעברה בילדותה, כגון אלימות במשפחה ואונס, גרמו להופעת הסרטן. היא סירבה לקבלת טיפול רפואי ודיווחה כי החלה בעבודה של סליחה, שינוי תזונה, רפלקסולוגיה ושימוש בחוקנים לניקוי המעי הגס. היא טענה שריפאה את עצמה מהסרטן באמצעות פעולות אלו. עם זאת, היי גם אמרה שכל רופא שיכול לאמת את סיפורה נפטר עוד לפני כן.

פרקים

  1. הקדמה
  2. פגישה טיפולית עם לואיז
  3. יישום רעיונות חדשים
  4. חלק רביעי